2020_06_23_Stránov, zámek - Vávra_repr. No.34

Simona Matoušková a Petr Havlík, jako manželé Lízalovi.
To jsme ještě nevěděli, jaká Simonu čeká polízanice


Letošní letní hraní je trochu na levačku. Termíny se těžko dávají dohromady, a tak mě potěšilo, že se dlouho avizované představení Vávry na Stránově, uskutečnilo. Dokonce Lízal si o den zkrátil dovolenou a dorazil. Počasí bylo poněkud deštivější, což se patrně projevilo i na návštěvnosti, ale nakonec se umoudřilo a my tak mohli představení v pohodě a klidu odehrát. Až... no na konci při pronásledování Vávry a Evy, Simoně (Lízalka), něco ruplo v lýtku, takže se doklaněla jen jednou a pak jsme jeli na pohotovost. Nakonec to byl "jen" natažený sval, ale rád bych se zmínil o přístupu pana doktora Rosnera na pohotovosti. Chápu, že je unavený, je to rutinní služba, všichni otravují. Ale proboha, jen na půl huby oznámit, ženský, která je evidentě sužovaná bolestí: "No to je, natažený/natržený (fakt mu Simča nerozuměla) sval. Dejte pani berle. No můžete jít."
Pane doktore, bylo by fakt tak namáhavé vysvětlit mé ženě, laicky, dvěma, třemi větami, co se asi stalo, a chovat se k ní jako člověku a ne k malému usmrkanému děcku? A jestli vás doktořina nebaví, tak běžte dělat cokoli jiného. Jenom mě mrzí, že jsem nešel do té ordinace s ní...
Nakonec jedna pozitivní zpráva. Na představení byl pan Pavel Motyčka, který fotil a fotky nám poslal. Do titlku jsem dal jednu jako ochutnávku ostatní najdete tady. Pana Motyčku jsem do včerejška neznal, ale je dobře že přišel - neboť prý se mu představení líbilo a příště přivede i známe. Tak jen houšť a větší kapky.

Komentáře